Quality Facilities for All (Polskie)

Quality Facilities for All (QFA) to inicjatywa IFF poświęcona rozszerzaniu, ulepszaniu i stabilizacji programów dla niemowląt i małych dzieci w najbardziej potrzebujących społecznościach w stanie Illinois.

Program QFA ma na celu poszerzanie i poprawianie dostępu do opieki nad niemowlętami i małymi dziećmi w całym stanie Illinois poprzez rozwiązywanie problemów takich placówek związanych z jakością powietrza, temperaturą, wentylacją, hałasem, oświetleniem, wyposażeniem sal lekcyjnych i placami zabaw. Czynniki te przyczyniają się do tworzenia wysokiej jakości środowisk edukacyjnych, które, jak udowodniono, pozytywnie wpływają na naukę, rozwój i dobre samopoczucie niemowląt i małych dzieci.

Sposoby wspierania programów dla niemowląt i małych dzieci przez QFA:

 • Dotacje na zwiększenie liczby dostępnych miejsc lub poprawę jakości obiektów w tych kluczowych obszarach: jakość powietrza w pomieszczeniach, temperatura, wentylacja, redukcja hałasu, optymalne oświetlenie i wysokiej jakości meble w salach lekcyjnych.
 • Przywództwo i możliwości rozwoju zawodowego koncentrujące się na poszerzaniu wiedzy na temat tworzenia i utrzymywania wysokiej jakości obiektów, opracowywania zrównoważonych praktyk finansowych i ubiegania się o możliwości dotacji kapitałowych, w tym dotacji kapitałowej Illinois Early Childhood Capital Grant.
 • Wsparcie techniczne dla agencji posiadających specjalistyczną wiedzę w zakresie placówek opiekuńczych przy ubieganiu się o dostępne federalne i stanowe dotacje kapitałowe.

QFA to ogólnostanowy program, który skupi się na potrzebujących społecznościach zidentyfikowanych na podstawie badań IFF. W 2021 roku program dotacji QFA będzie dostępny dla placówek w Chicago, w dzielnicach Englewood, Roseland i South Lawndale, a w 2022 r. dołączą do nich kolejne społeczności stanu Illinois. Dla placówek w Aurora, Champaign, East St. Louis, Rockford oraz w dzielnicach Chicago Englewood, Roseland i Lawndale dostępne będą możliwości w zakresie przywództwa i rozwoju zawodowego oraz pomocy technicznej. Uczestnicy programu mają możliwość korzystania z tych zasobów pojedynczo lub wspólnie, w zależności od potrzeb poszczególnych organizacji.

Wnioski o dotację QFA

Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do programu dotacji QFA dostępnego dla placówek w Chicago, w dzielnicach Englewood, Roseland i South Lawndale. Wnioski o dotację należy złożyć w terminie do piątku, 16 lipca 2021 r., godzina 17:00. Możliwości zaangażowania się w inne elementy programu — rozwój zawodowy i pomoc techniczną — będą dostępne w późniejszym terminie.W przypadku pytań lub w celu otrzymania pomocy prosimy pisać na adres gro.ffi@afq

Wniosek o dotację QFA

Często zadawane pytania

Nadchodzące sesje informacyjne

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących sesji informacyjnych. Zachęcamy do skorzystania z następnej okazji.

Warunki kwalifikacji

Do programu dotacji QFA mogą zgłaszać się zarówno placówki opiekuńcze (center-based), jak i rodzinne domy opieki (family child care homes). Warunki kwalifikacji:

 • Zapewnianie usług dla niemowląt lub małych dzieci jako dom opieki (home-based) lub placówka opiekuńcza (center-based)
 • Obsługa jednego z naszych najbardziej potrzebujących obszarów: Dzielnice Chicago Englewood, Roseland i Lawndale (dodatkowe społeczności w stanie Illinois będą kwalifikować się w roku 2022)
 • Brak aktualnych naruszeń licencji
 • Działalność od co najmniej 3 lat
 • Dodatkowe wymagania według typów programów:
  • Programy dochodowe muszą mieć co najmniej 50% rejestracji z dotowanego finansowania
  • Programy placówek opiekuńczych (center-based) muszą mieć co najmniej brązowe oznaczenie jakości w systemie ocen ExceleRate
  • Rodzinne domy opieki (family child care homes) będą traktowane priorytetowo, jeśli są obecnie zarejestrowane w systemie ExceleRate i są co najmniej licencjonowane

Język

O naszym tłumaczeniu: Zachęcamy do udziału wszystkie społeczności Illinois i rozumiemy, że wiele populacji imigrantów, którzy potrafią mówić po angielsku i rozumieją język angielski, może nadal czuć się bardziej komfortowo, czytając i pisząc w swoim języku ojczystym. Z tego powodu udostępniamy naszą stronę internetową i formularz zgłoszeniowy w języku hiszpańskim i polskim.

Zachęcamy do udzielania odpowiedzi w języku hiszpańskim lub polskim, a profesjonalny tłumacz przetłumaczy je na język angielski, aby personel IFF mógł się z nimi zapoznać. Oczywiście niektóre z odpowiedzi mogą mieć charakter osobisty i zawsze istnieje możliwość, że zamierzone znaczenie zaginie w tłumaczeniu. Dlatego sugerujemy, aby w miarę możliwości korzystać z formularza w języku angielskim.

Chcemy również jasno poinformować, że wszystkie sesje szkoleniowe i inne działania w ramach programu, w tym wszelkie sesje pytań i odpowiedzi z naszym personelem, będą oferowane wyłącznie w języku angielskim, a uczestnicy programu powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w piśmie i mowie oraz biegle czytać w języku angielskim.